MSP 2000 Precyzyjna wycinarka mostowa z młotem opadającym

Specyfikacja

Maksymalna siła wykrawania 100 ton
Wymiary młota 2000 mm x 1050 mm
Wymiary stołu 2000 mm x 1050 mm
Waga 7500 kg
Siła nacisku 100 ton
Dokładność wycinania 0,025 mm
Skok wykrojczy nastawialny w sposób ciągły 10-275 (opcja 10-475)
Max. odległość stołu od młota 300 mm (opcja 500, 750)
Napęd: Elektryczny
Moc min / max : 3/ 15 kW
Prędkość obrotowa: 3080/ 2000 obr/ min
Napięcie: 3x380V 50 Hz
Rodzaj napędu Serwo
Rodzaj sterowania Elektro-pneumatyczny

Więcej informacji

Maszyna MSP 2000 jest nowoczesną, precyzyjną wycinarką i służy do wycinania wszelkiego rodzaju materiałów miękkich, aż do materiałów średnio twardych za pomocą wykrojników. Wycinarka mostowa może znaleźć zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu np. motoryzacyjnego, poligraficznego, opakowań, produkcji uszczelek, przetwórstwa tworzyw sztucznych, folii, papierniczego i wiele innych.

Innowacyjna budowa z wykorzystaniem sprawdzonych technologii pozwoliła na opracowanie nowoczesnej maszyny i uzyskanie nieosiągalnych wcześniej parametrów dla wycinarek starego typu, czyli wycinarek hydraulicznych.

Wydajność MSP 2000:

  • wykrojnik na 4 detale

  • 6 warstw wycinanych po 2 mm każda

  • pozycja górna 150 mm, pozycja dolna 52 mm

  • podajnik automatyczny sterowany ręcznie

  • ilość detali na 1 zmianę (7,5 godz.) - 21600

Zalety wycinarki:

  • duża siła wycinająca do 100 ton

  • wysoka precyzja wycinania 0,01 mm

  • powtarzalność precyzyjnych cykli

  • szybkość pracy

  • bardzo cicha praca

W wycinarkach hydraulicznych dociskanie wykrojnika do materiału realizowane jest przez siłowniki, które m.in. z uwagi na użyte medium nie pozwalają na dokładne osiąganie pozycji. Wszelkiego rodzaju mechaniczne rozwiązania poprawiające parametry pracy wymuszały stosowanie precyzyjnych i bardzo drogich podzespołów, a wymagany efekt był osiągalny tylko na początku użytkowania i szybko się pogarszał wraz ze zużyciem tych podzespołów.

Odchyłki powodują konieczność każdorazowej korekcji parametrów.

Ponieważ w naszej maszynie zastosowano nowy sposób wymuszania ruchu roboczego młota, daje to wzrost wydajności pracy i pozwala na wygodne, ciche wykonanie operacji technologicznych.

Wysoka jakość podzespołów oraz użyta technologia znacząco zwiększyła dokładność, a co za tym idzie, zredukowane zostało zużycie narzędzi i materiałów eksploatacyjnych. Wycinarki mostowe nadają się do precyzyjnego wycinania elementów z dużego formatu z materiału płytowego lub roli, tak z jednej jak i z więcej warstw.

Wieloletnie doświadczenie i wiedza w produkcji i remontach wycinarek, pozwoliła na wyprodukowanie maszyny o rewelacyjnych parametrach, unikatowej budowie i atrakcyjnej cenie. Maszyna MSP 2000 sprawdza się także w pracy ciągłej (trzyzmianowej), jako bezawaryjna, szybka i bardzo dokładna maszyna.
MSP 2000 pozwala na automatyczne wycinanie z nacinaniem (kiss cutting).


6 innych produktów w tej samej kategorii: