MSP 2000 Precyzyjna wycinarka mostowa z młotem opadającym

Specyfikacja

Maksymalna siła wykrawania 100 ton
Wymiary stołu 2000 mm x 1050 mm
Waga 7500 kg
Dokładność wycinania 0,025
Skok wykrojczy nastawialny w sposób ciągły 10-275 (opcja 10-475)
Max. odległość stołu od młota 300 mm (opcja 500, 750)
Napęd: Elektryczny
Moc min / max : 3/ 15 kW
Prędkość obrotowa: 3080/ 2000 obr/ min
Napięcie: 3x380V 50 Hz
Rodzaj napędu Serwo
Rodzaj sterowania Elektro-pneumatyczny

Więcej informacji

 Maszyna MSP 2000 jest nowoczesną, precyzyjną wycinarką i służy do wycinania wszelkiego rodzaju materiałów miękkich, aż do materiałów średnio twardych za pomocą wykrojników. Wycinarka ta może znaleźć zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu np. motoryzacyjnego, poligraficznego, opakowań, produkcji uszczelek, przetwórstwa tworzyw sztucznych, folii, papierniczego i wiele innych.
 Innowacyjna budowa z wykorzystaniem technologii opisanych poniżej pozwoliła na opracowanie nowoczesnej maszyny i uzyskanie nieosiągalnych wcześniej parametrów dla wycinarek starego typu czyli wycinarek hydraulicznych. W wycinarkach hydraulicznych dociskanie wykrojnika do materiału realizowane jest przez siłowniki, które m.in. z uwagi na użyte medium nie pozwalają na dokładne osiąganie pozycji. Wszelkiego rodzaju mechaniczne rozwiązania poprawiające parametry pracy wymuszały stosowanie precyzyjnych i bardzo drogich podzespołów a wymagany efekt był osiągalny tylko na początku użytkowania i szybko się pogarszał wraz ze zużyciem tych podzespołów.

Wydajność MSP 2000:

  • Prędkość wycinania
  • Wykrojnik na 4 detale
  • 6 warstw wycinanych po 2 mm każda
  • Pozycja górna 150 mm, pozycja dolna 52 mm
  • Podajnik automatyczny sterowany ręcznie
  • Ilość detali na 1 zmianę (7,5 godz.) - 21 600

 Zalety wycinarki:

  • Duża siła wycinania do 100 ton
  • Wysoka precyzja wycinania 0,01 mm
  • Powtarzalność precyzyjnych cykli
  • Szybkość pracy

 W wycinarkach hydraulicznych dociskanie wykrojnika do materiału realizowane jest przez siłowniki, które m.in. z uwagi na użyte madium nie pozwalają na dokładne osiąganie pozycji. Wszelkiego rodzaju mechaniczne rozwiązania poprawiające parametry pracy wymuszały stosowanie precyzyjnych i bardzo drogich podzespołów, a wymagany efekt był osiągalny tylko na początku użytkowania i szybko się pogarszał wraz ze zużyciem tych podzespołów.
 Odchyłki powodują konieczność każdorazowej korekcji parametrów. Ponieważ w naszej maszynie zastosowano nowy sposób wymuszania ruchu roboczego młota, daje to wzrost wydajności pracy i pozwala na wygodne, ciche wykonywanie operacji technologicznych. Wysoka jakość podzespołów oraz użyta technologia znacząco zwiększa dokładność, a co za tym idzie zredukowane zostało zużycie narzędzi i materiałów eksploatacyjnych. Maszyna nadaje się do wycinania elementów z dużego formatu z materiału płytowego lub roli, tak z jednej jak i więcej warstw.
 Wieloletnie doświadczenie i wiedza w produkcji i remontach wycinarek, pozwoliła na wyprodukowanie maszyny o rewelacyjnych parametrach, unikatowej budowie i atrakcyjnej cenie. 
 Maszyna MSP 2000 sprawdza się także w pracy ciągłej (trzyzmianowej) jako bezawaryjna, szybka i bardzo dokładna maszyna. MSP 2000 pozwala na automatyczne wycinanie z nacinaniem (kiss cutting).

7 innych produktów w tej samej kategorii: